%100

Oradan buradan şuradan yazılar…

Yeşilay 98 yaşında! Yeşilay 98 yaşında!
Bu sene 98. yaşını kutlayan Yeşilay, sosyal medyada #BirNedenimVar etiketiyle tüm etkinliklerini duyuruyor. Biz de daha yaşanılabilir, daha güzel bir yaşam için haydi siz... Yeşilay 98 yaşında!

Bu sene 98. yaşını kutlayan Yeşilay, sosyal medyada #BirNedenimVar etiketiyle tüm etkinliklerini duyuruyor. Biz de daha yaşanılabilir, daha güzel bir yaşam için haydi siz de sağlığınızı kötü etkileyen alışkanlıklarınızdan vazgeçin diyoruz 🙂

Yeşilay’ın, kuruluşunun ikinci yüzyılına yaklaşırken bağımlılıkla mücadelede ulusal ve uluslararası düzeyde öncü rol oynama hedefine hızla ilerlediğini ifade eden Yeşilay Genel Başkanı Prof. Dr. Mücahit Öztürk; “1920 yılının zorlu zamanlarında, gelecekteki tehlikeyi öngören vatanseverlerimizin bağımlılıkla mücadele etmek için kurduğu Yeşilayımız artık 98 yaşında! Bir asra yaklaşıyoruz. Dünyanın bağımlılıklar konusunda en köklü ve tek sivil toplum kuruluşuyuz. Kuruluşumuzun ikinci yüzyılına girerken bağımlılıkla mücadelede ulusal ve uluslararası düzeyde öncü rol oynayan bir Yeşilay olma hedefine hızla ilerliyoruz. 110 şubemiz, 40 ülke Yeşilayımız, binlerce gönüllümüz ile bağımlılıklara karşı yürekten, samimiyetle, profesyonelce, bilimsel metotlarla mücadele ediyoruz. Sorumluluklarımız büyük, omuzlarımızdaki yük ağır. Bir derdimiz var. Gençliğimizi, geleceğimizi bağımlılık gibi bir tehlikeden korumak, her çocuğu kendi evladımız bilerek, onlara bağımlılıklar dokunmadan önce dokunmayı hedef kılarak, geçmişin birikimi ve deneyimlerinden faydalanarak yolumuzu çiziyor, çalışmalarımızı toplumun en kılcal damarlarından uluslararası arenaya kadar ulaştırmak için çabalıyoruz.” dedi.

Yeşilay Haftası yurdun dört bir köşesinde etkinliklerle kutlanıyor!

İstanbul’da Kadıköy, Ankara’da Kızılay, İzmir’de Alsancak meydanları basta olmak üzere 81 ilde kurulacak etkinlik alanları ile Yeşilay, çocuk şenliklerinin, bağımlılık eğitimlerinin, oyunların, fotoğraf ve karikatür sergileri ile atölye çalışmalarının düzenlendiği hafta boyunca ziyaretçileri ile buluşacak.

100deyuz