%100

Oradan buradan şuradan yazılar…

WhatsApp’a 4 yeni özellik birden geliyor WhatsApp’a 4 yeni özellik birden geliyor
5
Hepimizin çılgınlar gibi mesajlaşmasını sağlayan  WhatsApp uygulaması platforma entegre etmeye hazırladığı 4 özellik ile gündeme geldi. Neredeyse en fazla güncelleme yapan uygulamaların başını çeken... WhatsApp’a 4 yeni özellik birden geliyor

Hepimizin çılgınlar gibi mesajlaşmasını sağlayan  WhatsApp uygulaması platforma entegre etmeye hazırladığı 4 özellik ile gündeme geldi. Neredeyse en fazla güncelleme yapan uygulamaların başını çeken WhatsApp bu sefer 1 değil 2 değil tam 4 özellik birden getirmek için kolları sıvamış 🙂

Entegre edilecek özelliklere gelecek olursak;

ENGELLENEN KULLANICILAR

Yeni özellik ile engellenen kullanıcının engelini daha kolay kaldırabileceğiz. Bunun için ise yapmamız gereken engellenen kullanıcının üzerinde parmağımızı basılı tuttuktan ve ‘Engeli kaldır’ seçeneğine dokunduktan sonra engeli kaldırabilecek ve o kişi ile yeniden iletişime geçebileceğiz. 

‘DAVET ET’ ÖZELLİĞİ

Bağlantı yolu ile davet et özelliği bildiğimiz üzere Android sürümde yoktu. Ancak artık var. Bir kullanıcıyı dahil olduğumuz bir gruba davet etmek istediğimizde yalnızca bir bağlantı göndermemiz yeterli olacak.  

YÖNETİCİ AYARLARI

Yeni yönetici ayarları sayesinde WhatsApp’ta bir grup yöneticisiyseniz üyelerinizin doğrudan size mesaj göndermesine ya da grup bilgilerini değiştirmek gibi bazı özelliklere erişmemize izin verilebilecek.

SALLAMA ÖZELLİĞİ

Bir diğer yenilik sayesinde WhatsApp ile iletişime geçmek istediğimizde yapmamız gereken tek şey uygulama açıkken telefonu sallamak. Söz konusu yeniliklerin ise önümüzdeki dönemde kullanıma girmesi bekleniyor.

100deyuz