%100

Oradan buradan şuradan yazılar…

WhatsApp Business yayınlandı WhatsApp Business yayınlandı
5
Facebook, sahibi olduğu WhatsApp bir süredir merakla beklenen iş odaklı sürümü olan WhatsApp Business’ı kullanıma sundu. Sosyal medya devi Facebook’un bünyesinde bulunan WhatsApp’ta yeni dönem resmen başladı. WhatsApp Business resmen yayına sunuldu. Bir süredir... WhatsApp Business yayınlandı

Facebook, sahibi olduğu WhatsApp bir süredir merakla beklenen iş odaklı sürümü olan WhatsApp Business’ı kullanıma sundu.

Sosyal medya devi Facebook’un bünyesinde bulunan WhatsApp’ta yeni dönem resmen başladı. WhatsApp Business resmen yayına sunuldu. Bir süredir Beta sürümü test edilen WhatsApp Business’ın tam sürümü Google Play Store üzerinden yayınlandı. 

Uygulmanın önümüzdeki günlerde iPhone uygulama marketi AppStore’a gelmesine kesin gözüyle bakılıyor. Şimdilik Endonezya, İtalya, Meksika, İngiltere ve ABD için kullanıma sunulan uygulama önümüzdeki günlerde diğer ülkeler için de kullanıma sunulacak. 

Kademeli olarak dünya genelinde sunulacak olan uygulama, ülkemizde de ilerleyen günlerde Google Play üzerinden yayınlanacak. Whatsapp’ın geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklamada WhatsApp Business’ın amacını şu sözler ile ifade etmişti: “Küçük şirketler için ücretsiz olan Whatsapp Business uygulaması üzerinden kullanılacak yeni araçlar ve havayolu şirketleri, e-ticaret siteleri, bankalar gibi büyük şirketler için girişim çözümlerini test etmekte oldukları”

WhatsApp Business Nedir? 

WhatsApp bir süredir, işletmeler için WhatsApp’a ek özellikler getiren sürümü WhatsApp Business’ı test sürüşüne çıkarmıştı. Beta sürümünde bile 100 binden fazla indirilen uygulamanın final sürümü Google Play Store’da yayınlandı. Şimdilik uygulamayı çok fazla kişi indirmese de, beklenen uygulama bakalım ilerleyen zamanlarda fazlasıyla indirilmesi bekleniyor. Uygulama şimdilik sadece Android kullanıcıları için indirmeye sunulmuş durumda. Ancak ilerleyen zamanlarda WhatsApp iOS versiyonu için de uygulamayı çıkaracağı düşünülüyor.

100deyuz