%100

Oradan buradan şuradan yazılar…

Türkiye’nin Oscar adayı belli oldu! Türkiye’nin Oscar adayı belli oldu!
5
T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile sinema alanındaki meslek örgütlerinin temsilcilerinden oluşan 17 kişilik seçici kurul, Amerika’da yapılacak 90. Akademi Ödülleri (Oscar) En İyi... Türkiye’nin Oscar adayı belli oldu!

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile sinema alanındaki meslek örgütlerinin temsilcilerinden oluşan 17 kişilik seçici kurul, Amerika’da yapılacak 90. Akademi Ödülleri (Oscar) En İyi Yabancı Film Dalında Türkiye Adayını belirledi. Başvuran 13 filmin değerlendirildiği kurulda yönetmenliğini, Can Ulkay’ın yaptığı “Ayla” filmi oy çokluğu ile seçildi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile sinema alanındaki meslek örgütlerinin temsilcilerinden oluşan 17 kişilik seçici kurul, ABD´de 4 Mart 2018´de yapılacak 90. Akademi Ödülleri  (Oscar) için “En İyi Yabancı Film” dalındaki adayını belirledi. Başvuran 13 filmin değerlendirildiği kurulda yönetmenliğini Can Ulkay’ın yaptığı “Ayla” filmi oy çokluğu ile seçildi.

Başrollerinde Çetin Tekindor, İsmail Hacıoğlu ve Lee Kyung-Jin´in yer aldığı film, Kore Savaşı’nda yaşanan dramatik bir hikayeyi anlatıyor.

 

100deyuz

No comments so far.

Be first to leave comment below.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir