%100

Oradan buradan şuradan yazılar…

Turcoin nedir? Turcoin nedir?
5
Dünyada Bitcoin ile ünlenen kripto para birimlerinin yerlisini üretme konusunda birçok firma yatırım yapıyor. Ancak dün lanse edilen Turcoin kafaları karıştırdı. “Bitcoin’e rakip Turcoin” adıyla sunulan para... Turcoin nedir?

Dünyada Bitcoin ile ünlenen kripto para birimlerinin yerlisini üretme konusunda birçok firma yatırım yapıyor. Ancak dün lanse edilen Turcoin kafaları karıştırdı. “Bitcoin’e rakip Turcoin” adıyla sunulan para biriminin arkasında Anafis ve Hipper adlı şirketler bulunuyor.

 Hipper, bin 500 TL’lik yatırıma aylık 250 TL kazanç vaat ediyor. Yıllık kazanç olarak da 2 bin 920-3 bin 285 TL arasında bir kazanç verileceği belirtiliyor. Anafis Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Sadun Kaya’nın ve Hipper A.Ş. kurucusu ve yönetim kurulu başkanı olarak geçen Muhammed Satıroğlu’nun ortak olduğu firma adres olarak Kocaeli, Eskişehir ve Bursa’yı gösteriyor. Firmada çalışan isimler de dikkat çekici. Daha önce “Son titan zinciri Antep’ten çıktı” başlığı ile gündeme getirdiği ve 20 yıldır vatandaşın parasını sömüren saadet zinciri sisteminin sahibi Nilfa şirketinde sistemi tanıtan ve müşteri toplayan Ömer Doğan‘ın Hipper’de çalıştığı tespit edildi.

Turcoin (TURCO)  eşsiz algoritma CryptoNight’ı kullanan Bytecoin (BCN) Blockchain altyapısı temel alınarak Türk yazılımcıları tarafından kodlanan yeni bir Kripto Paradır. Toplam 100 Milyon üretilecek olan Turcoin ilk etapta 20 Milyon adet olarak dolaşıma çıkacak.Daha sonra 20 Milyon ve Son olarak 50 Milyon Turcoin üretilecek.

Proje tamamen İn-House Dev. olup, Anafis Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri A.Ş. Tarafından geliştirilmektedir. Hipper A.Ş Yatırım ortağı GBC Holding’in bir ürünü olan GsCash, Türkiye’de ve Dünya’nın 80 ülkesinde 25 milyon kişi tarafından kullanılan bir elektronik para markasıdır. GsCash’in gücü ve hinterlandı sayesinde Turcoin’i de yerli-yabancı birçok borsada işlem gören, bankalarla anlaşmalı, on binlerce işletmede geçerli, sürekli değer artışı göstererek yatırımcısına kazandıran bir crypto para haline dönüştürmek hedeflenmektedir.

100deyuz