%100

Oradan buradan şuradan yazılar…

İstanbul’un Kedileri Rusya’da gösterimde İstanbul’un Kedileri Rusya’da gösterimde
5
Merakla beklenen yönetmenliğini Ceyda Torun’un üstlendiği “Kedi Belgeseli” Rusya’da da gösterime girdi. Daha önce ABD’de yoğun ilgi gören, Time dergisinde yılın en iyi 10... İstanbul’un Kedileri Rusya’da gösterimde

Merakla beklenen yönetmenliğini Ceyda Torun’un üstlendiği “Kedi Belgeseli” Rusya’da da gösterime girdi.

Daha önce ABD’de yoğun ilgi gören, Time dergisinde yılın en iyi 10 filmi arasında yer alan Kedi, Rusya’da da vizyona girdi. Rus basınında Kedi’nin büyük ilgi gördüğünü açıklandı. Keşke bu şey bizim ülkemizde de yeteri kadar büyük ilgi görseydi diyenlerde var tabi. 

Rusya’da şu anda en çok izlenen film olan ‘The Legend of Kolovrat’ ile ‘Kedi’nin yarıştığı belirtilirken, filmi izleyen Anna Laxanova, “Kedileri çok sevdiğim için bugün buraya gelip arkadaşlarımla filmi izledim. Bir defasında İstanbul’da bulunmuştum. Tam hatırlamıyorum ama kedileri görmüştüm orada. Ama bu kadarını bilmiyordum” dedi.

Biliyorsunuz ki ülkemizde daha öncelerde Beşiktaş Sahne’de sokak hayvanları yararına tekrar gösterime girmişti. Herkes bol patili film için yanında bilet değil kedi maması getirmişti  🙂 Toplanan mamalar ihtiyacı olan barınaklara bağışlanmıştı. Fakat ülkemizde sadece kedi değil, sokak hayvanlarının yaşamlarını konu alan ve en iyi şekilde anlatan etkinlikler maalesef yeterli sayıda değil.

Özellikle bu kış aylarında kapınızın önüne bir kap su ve bir kap mama bırakmayı eksik etmemeniz dileğiyle…

100deyuz