%100

Oradan buradan şuradan yazılar…

İstanbullular Karagöz’le yeniden buluşuyor İstanbullular Karagöz’le yeniden buluşuyor
5
Kökleri yüzyıllar öncesine dayanan, Anadolu’nun en önemli kültürel öznelerinden Karagöz adına gerçekleştirilen festival, İstanbullular ile buluşmaya devam ediyor.  25 Eylül’de başlayan ve 1 Ekim’e... İstanbullular Karagöz’le yeniden buluşuyor

Kökleri yüzyıllar öncesine dayanan, Anadolu’nun en önemli kültürel öznelerinden Karagöz adına gerçekleştirilen festival, İstanbullular ile buluşmaya devam ediyor. 

25 Eylül’de başlayan ve 1 Ekim’e kadar devam edecek olan Karagöz Festivali, İstanbul’un birçok ilçesinde eşzamanlı olarak seyirci ile buluşuyor. Türkiye’nin farklı yerlerinden gelen Karagöz sanatkârları, Karagöz gösterileri gerçekleştirmenin yanı sıra çocuklara ve gençlere yönelik Karagöz atölyeleri düzenliyor.

İstanbul’un birçok bölgesine yayılıp eş zamanlı olarak kültür merkezleri ve okullarda etkinliklerin gerçekleştirildiği festivalde, İstanbul’da bir hafta boyunca Karagöz rüzgarı esiyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından ‘Yaşayan İnsan Hazinesi’ seçilen karagöz sanatçısı Metin Özlen’in ‘Onur Konuğu’ olarak yer alacağı festival kapsamında düzenlenecek ödül töreninde, Karagöz sanatına katkı sağlamış kişilere ‘Yaşam Boyu Onur’ ve ‘Emek Ödülleri’ takdim edilecek.

100deyuz