%100

Oradan buradan şuradan yazılar…

İstanbul’da şiddetli sağanak yağış başladı İstanbul’da şiddetli sağanak yağış başladı
5
İstanbul’da iki haftadır etkili olan ve dün Eylül ayı sıcaklık rekorunun kırıldığı hava bugün yerini sonbahar serinliğine bıraktı. Meteorolojinin İstanbul için açıkladığı sağanak yağış... İstanbul’da şiddetli sağanak yağış başladı

İstanbul’da iki haftadır etkili olan ve dün Eylül ayı sıcaklık rekorunun kırıldığı hava bugün yerini sonbahar serinliğine bıraktı. Meteorolojinin İstanbul için açıkladığı sağanak yağış 14.20’de etkili olmaya başladı. Şiddetli yağmurla birlikte İstanbul’da trafik yoğunluğu da artmaya başladı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğüİstanbul genelinde sağanak yağış nedeniyle vatandaşları uyarmıştı. Yağmur suları nedeniyle trafikteki sürücüler de zor anlar yaşamaya başladı. Şiddetli yağmurla birlikte İstanbul’da trafikteki yoğunluk yüzde 47’ye çıktı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü‘nden yapılan açıklamada, “Son değerlendirmelere göre bugün öğle saatlerinden sonra İstanbul Avrupa yakası ile boğaz çevresinde, akşam saatlerinde sonra il genelinde yerel olarak görülmesi beklenen gök gürültülü sağanak yağışların, yarın (Cuma) sabah saatlerinde Anadolu Yakası başta olmak üzere etkisini arttırması bekleniyor. Yağışların yerel olarak kuvvetli olması ve metrekareye 10-40 kg arası yağış düşmesi beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, yerel dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” denildi.

100deyuz