%100

Oradan buradan şuradan yazılar…

Hollywood Yapımlarında Rol Almış 12 Ünlü Oyuncumuz Hollywood Yapımlarında Rol Almış 12 Ünlü Oyuncumuz
5
1- Cem Yılmaz Oscar ödüllü aktör Russell Crowe’un yönetmenliğini ve başrol oyunculuğunu yaptığı, Son Umut (The Water Diviner, 2014) filminde rol almıştır ünlü komedyenimiz.... Hollywood Yapımlarında Rol Almış 12 Ünlü Oyuncumuz

1- Cem Yılmaz

Oscar ödüllü aktör Russell Crowe’un yönetmenliğini ve başrol oyunculuğunu yaptığı, Son Umut (The Water Diviner, 2014) filminde rol almıştır ünlü komedyenimiz. Filmde Çanakkale Savaşı‘nda üç oğlunu birden kaybeden acılı bir babanın hikâyesi anlatılıyor.

2- Haluk Bilginer

2009 yılında vizyona giren, çekimlerinin bir kısmının ülkemizde geçtiği The International (Uluslararası) adlı filmde rol alan usta oyuncumuz, filmde Clive Owen’a karşı oynamıştır.  Ayrıca The Reluctant Fundamentalist ve Buffalo Soldiers filmlerinde de yer almıştır.

3- Saadet Işıl Aksoy

Başrolünde Catherine Zeta Jones’un oynadığı Aşkın Yaşı Yok (The Rebound, 2009) filminde 7 saniye görünen güzel oyuncu ayrıca başrolünde Penelope Cruz’un olduğu Sen Dünyaya Gelmeden (Twice Born, 2012) filminde de rol aldı. İlk olarak “A Beautiful Life” filminde Denise karakteri ile 2008 yılında rol almıştı.

4- Mehmet Günsür

Başrolünü Dominic Swain ile paylaştığı Fall Down Dead (Dehşet Gecesi, 2007) adlı gerilim filminde rol aldı yakışıklı oyuncumuz.

5- Zuhal Olcay

 

Başarılı oyuncu Olcay, “Genç Indiana Jones” adlı dizinin İstanbul’da geçen bir bölümünde Halide Edip’i canlandırmıştır.

6- Okan Bayülgen

Genç Indiana Jones televizyon dizisinde sadece “500 metre” diyerek figüran olarak bir Amerika yapımı dizide yer almıştır.

7- Tamer Karadağlı

Sevilen oyuncu gerilim olan Ölümle Dans (Living and Dying, 2006) filminde rol almıştır.

8- Meltem Cumbul

Yurt dışında aldığı oyunculuk eğitimleri sonrası bir ayağı Los Angeles, bir ayağı Türkiye’de yaşayan Cumbul, Alfabe Katili (The Alphabet Killer, 2008) ve Güzel Bir Hayat (A Beautiful Life, 2008) gibi Amerika yapımı filmlerde rol almıştır.

9- Nehir Erdoğan

Nehir Erdoğan,  Meleğin Sırları (Broken Angel, 2008) filminde başrol olan Ebru’yu canlandırmıştır. Film konusunu bir Türk kızının hayatının anlatıldığı romandan almıştır.

10- Sibel Kekilli

Fay Grim (2006) ve Ne Adam Ama (What a Man, 2011) gibi komedi yapımlarında oynayan yetenekli oyuncuyu son olarak milyonları ekranlara kilitleyen efsane dizi Game of Thrones’da izledik. Böyle büyük ve önemli bir yapımda 3 yıl boyunca rol alan başarılı oyuncu canlandırdığı karakter Shae’nin senaryo gereği ölmesi sonucu diziden ayrıldı.

11- Deniz Akkaya

Tamer Karadağlı ile aynı projede yer almıştır Akkaya. Yönetmenliğini John Keeyes’in yaptığı Ölümle Dans (Living and Dying, 2006) filminde yer aldığı tecavüz sahnesi ile çok konuşulmuştu Deniz Akkaya.

12- Fikret Hakan

Fikret Hakan’da Salih Güney gibi “You Can’t Win Em All” (Paralı Askerler, 1970) filminde oynadı. Canlandırdığı karakter Albay Ahmet Elçi için daha evvel yapımcılar Anthony Quinn’e teklif götürmüşler ancak Quinn’in programı uymadığı için teklifi kabul etmemiş.

 

 

 

100deyuz