%100

Oradan buradan şuradan yazılar…

Heyecanla beklenen Filmekimi başladı Heyecanla beklenen Filmekimi başladı
5
İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen ve kentin heyecanla beklediği sinema etkinliği Filmekimi, 29 Eylül Cuma günü İstanbul’da başlayacak. Dünya festivallerinde gösterilmiş, ödüller... Heyecanla beklenen Filmekimi başladı

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen ve kentin heyecanla beklediği sinema etkinliği Filmekimi, 29 Eylül Cuma günü İstanbul’da başlayacak.

Dünya festivallerinde gösterilmiş, ödüller almış, eleştirmenlerin ve izleyicilerin ilgisini çekmiş ve merakla beklenen yeni yapımları içeren programıyla dikkati çeken 16. Filmekimi, İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından bu yıl Vodafone Red sponsorluğunda İstanbul’da 29 Eylül-8 Ekim tarihleri arasında yapılacak. İstanbul dışı gösterimlerine 2011’de başlayan Filmekimi, bu yıl da Türkiye’nin farklı kentlerindeki sinemaseverlere yılın en iyi ve en güncel filmlerini sunmaya devam edecek.

İstanbul’un ardından 27-29 Ekim tarihlerinde ilk kez Bodrum’a da uğrayacak olan Filmekimi gösterimleri, 6-8 Ekim’de Edirne, 13-15 Ekim’de Eskişehir, 13-17 Ekim’de Ankara, 20-22 Ekim’de Diyarbakır ve 20-24 Ekim’de İzmir olmak üzere 7 farklı şehirde gerçekleştirilecek.

Filmekimi bu yıl 51 filmlik zengin programının yanı sıra, afişleriyle de dikkati çekiyor. TBWA tarafından hazırlanan kampanya ve afişlerde bu yıl “Film Ekimde başlar” temasıyla Ekim ayı ve sinema ilişkisini eğlenceli bir dille anlatıyor.

 

100deyuz