%100

Oradan buradan şuradan yazılar…

Haydarpaşa Garı’nda ‘Çayın Tadı’… Haydarpaşa Garı’nda ‘Çayın Tadı’…
5
Dünya sanatı içinde önemli bir yere sahip olan Nine Dragon Heads, 15. İstanbul Bienali paralel etkinlikler programı çerçevesinde perşembe günü Haydarpaşa Garı’nda “Taste of... Haydarpaşa Garı’nda ‘Çayın Tadı’…

Dünya sanatı içinde önemli bir yere sahip olan Nine Dragon Heads, 15. İstanbul Bienali paralel etkinlikler programı çerçevesinde perşembe günü Haydarpaşa Garı’nda “Taste of Tea” (Çayın Tadı) sergisini açacak.

1996 yılında Kore’de Park Byong Uk tarafından kurulan ve yaptığı uluslararası sanat projeleri ile dünya sanatı içinde önemli bir yere sahip olan Nine Dragon Heads, 15. İstanbul Bienali paralel etkinlikler programı çerçevesinde perşembe günü Haydarpaşa Garı’nda “Taste of Tea” (Çayın Tadı) sergisini açacak. Magda Gruli ve Denizhan Özer küratörlüğünde gerçekleşen ve 13 ülkeden 30 sanatçı ve grubunun yer alacağı 4 Ekim’e kadar sürecek “Taste of Tea” çağdaş sanat projesi; enstalasyon, video, heykel, fotoğraf ve performanslar aracılığıyla sanatın, insan-doğa, insan-toplum ve insan-kültür ilişkilerini aktarabilme becerisini inceliyor.

100deyuz