%100

Oradan buradan şuradan yazılar…

Google, Search Lite uygulamasını yayınladı Google, Search Lite uygulamasını yayınladı
5
Google, iOS ve Android platformlarında arama deneyimini geliştirmek ve daha fazla opsiyon sunmak için Google isimli uygulamasını geçtiğimiz yıllarda yayınlamıştı. Veri tüketiminin pek önemli olmadığı geliştmiş... Google, Search Lite uygulamasını yayınladı

Google, iOS ve Android platformlarında arama deneyimini geliştirmek ve daha fazla opsiyon sunmak için Google isimli uygulamasını geçtiğimiz yıllarda yayınlamıştı.

Veri tüketiminin pek önemli olmadığı geliştmiş ülkelerde beğeni ile kullanılan Google uygulaması, gelişmekte olan ülkelerde maalesef ki stabil olarak kullanılamıyor. Bu tip ülkeler için firmalar genellik Lite adını verdikleri sürümleri duyurur. Bu sürümlerde uygulamaların bazı özellikleri kırpılır ve düşük hızda internet bağlantısına sahip olanlarda daha stabil bir şekilde çalışır. Google da bu trende uyuyor ve Search Lite uygulaması ile karşımıza çıkıyor. Search Lite ismindeki uygulama, Google’da arama yapmanın yanında, çeviri, Google haberler, hava durumu ve işletmeler ile ilgili yerel bilgileri de gösterecek.

100deyuz