%100

Oradan buradan şuradan yazılar…

Game of Thrones 8. sezon başlangıç tarihi doğrulandı Game of Thrones 8. sezon başlangıç tarihi doğrulandı
5
Son yılların en çok izlenen dizilerinden birisi olan Game of Thrones 8. sezon ile seyirci karşına çıkmaya hazırlanıyor. Dizinin final sezonunun ne zaman başlayacağı ise Sophie Turner... Game of Thrones 8. sezon başlangıç tarihi doğrulandı

Son yılların en çok izlenen dizilerinden birisi olan Game of Thrones 8. sezon ile seyirci karşına çıkmaya hazırlanıyor. Dizinin final sezonunun ne zaman başlayacağı ise Sophie Turner tarafından doğrulandı!

Günümüzün en çok izlenen dizisi Game of Thrones 8. sezon çekimlerinin başladığını geçtiğimiz günlerde duyurmuştu. Büyük mü büyük ses getiren 7. sezonun ardından merakla beklenilen soru ise final sezonunun ne zaman başlayacağı. Bunun yanı sıra ortaya birçok iddia atıldı.

HBO programlama müdürü Casey Bloys’un açıklamaları sonucunda final sezonunun 2019 yılına sarkabileceği konuşulsa da bu konuda net bir açıklama bulunmuyordu. Ancak bu söylentilere son noktayı koyan kişi ise Sansa Stark karakterini canlandıran Sophie Turner oldu. Genç oyuncu Variety dergisine verdiği röportajda X-Men: Dark Phoenex de dahil olmak üzere gelecek projelerinden bahsederken Game of Thrones’u da boş geçmedi.

Game of Thrones 8. sezon başlangıç tarihinin 2019 yılından önce olmayacağını açık bir şekilde dile getiren Turner, dizinin çekimlerinin yaklaşık 6 – 7 ay süreceğini de duyurdu.

Game of Thrones gündeminde bir de 8.sezon senaryosunun sızdırılması da vardı. Sızıntıyı kimin yaptığı ve nasıl yaşadığı elbette bilinmiyor. Geçtiğimiz yıl yayından önce internete düşen yeni bölümden sonra Game of Thrones’un 8. sezonun senaryosundan can alıcı detayların Reddit’e düşmemesi zaten mümkün gibi gözükmüyordu 🙂

İddialara göre 8. sezonun sayfaları sızdırılmış ve her sayfa dizide 1 dakikaya denk geliyormuş. 801: 62 sayfa, 802: 68 sayfa, 803: 71 sayfa, 804: 69 sayfa, 805: 75 sayfa, 806: 83 sayfa, hatırlarsanız HBO daha önceden son sezonun bölümlerinin çok daha uzun olacağını duyurmuştu.

Sızdırılan senaryoda ise şunlar var; King’s Landing daha önceden Stanis’in donanmasını yok eden Wildfire ve bir Mavi Ejderha’nın alevleriyle neredeyse yok olacak. Şehri yok eden kişiyse Cercei olacak. Şehrin düştüğünü görmektense onu haritadan silmeyi tercih edecek. Bunu öğrenen Jamie ise Cercei’yi öldürecek. Anlaşılan bu iddiaların doğru olup olmadığını öğrenmek için çok uzun süre beklememiz gerecek. 

100deyuz