%100

Oradan buradan şuradan yazılar…

Fi Çi 7. bölüm yayınlandı Fi Çi 7. bölüm yayınlandı
5
Belki de bu zamana kadar en heyecanlı bölümü izlemiş olabiliriz. Can Manay’ın karanlık geçmişinin altındaki sır, Duru ve Deniz için yol ayrımı ve en... Fi Çi 7. bölüm yayınlandı

Belki de bu zamana kadar en heyecanlı bölümü izlemiş olabiliriz. Can Manay’ın karanlık geçmişinin altındaki sır, Duru ve Deniz için yol ayrımı ve en çarpıcı konuşmalarıyla Eti. Neler olmadı ki neler ? 🙂

Özge ve Sadık Can Manay kim? sorusunun cevabını bulmaya çalışırken, Eti kontrolü kaybeden Can’ı durdurmak için devreye girdi. Can Manay’ı geçmişiyle sorgulayarak iyice kontrolü ele almaya çalıştı fakat başarılı olamadı. Çünkü artık Can’ın dengesi altüst olmuştu ve iyice tehlikeli olmaya başlamıştı bile.

Bu sırada artık biliyoruz ki Can Manay’ın asıl adı Umut Zafer. Eti’nin öz oğlu değil. Eti çok genç yaşta bir çocuk doğurmuş, Sosyopat hastalığı olan bu çocuk gerçek Can Manay. Fakat Eti’nin babasının çocuğu saklamasının üzerine çocuk akıl hastanesine düşmüş ve intihar ederek ölmüş.

Ece’nin kaza geçirmesi ve ardından Deniz’le yaşananları kaldıramayan Duru kendisinden nefret etmeye başladı. Belki de artık yavaş yavaş gerçekler gün yüzüne çıktı. Değiştiğini fark eden Duru için bence bu bir dönüm noktası olabilir. Tabi bunu Can Manay’da fark etmedi değil. 

Duru yaşananlardan sonra Can Manay’dan iyice soğudu, ve kafası iyice karıştı. Ne yapacağını veya ne yapması gerektiğini bilmeyen Duru’nun tek bildiği ve emin olduğu şey Can’dan bir an önce ayrılması gerektiği.

Gelelim Deniz ve Duru’nun konuşmasına. İkili arasında gerilim dolu konuşmada Duru’nun olanları Can’a asla anlatmayacağı, Deniz’in ise yine ego tripleri. Birbirlerine öfke dolu konuşmalarından çıkan sonuç ise Duru’nun Deniz’e gelişine bir tokat atması oldu 🙂

Duru’nun odada ki kamerayı görmesinin üzerine kendisini Can’ın ofisinde bulması bir oldu ve Can’ın görüp görmediğini araştırmaya başlarken Bilgeyle karşılaştı ve olanları kimin gördüğünü öğrendi. Konuşmalarıyla kendini ele veren Bilge’nin Can’a aşık olduğunu da Duru sonunda anladı.  

Duru ile Deniz’in yakınlaşmasını gören Bilge bunu Can Manay’a söylemeyi çok istese de Eti buna engel oldu. “Aşık olsa kopabilir, acı çeker, nefret eder, biter. Ama tutku en akıllı insanlara bile aptalca şeyler yaptırabilir.” 

Eti’nin olanları bildiğini Duru’ya söylemesiyle Duru iyice sinirlendi ve ne yapacağını bilemez hale geldi. Eti her ne kadar onu uyarsa da bizim egolu kızımız Duru, Eti’nin söylediklerini dikkate almayarak büyük bir hata yaptı. Ne Can’ı nede Deniz’i istemeyen Duru böyle devam edemeyeceğini söyledi.

Ve Duru sonunda Can’a ayrılmak istediğini söyledi. Söyledi söylemesine de Can Manay buna izin verir mi ? Asla. Yine konuşmalarıyla Duru’nun şimdilik kalmasını sağlasa da işler o kadar kolay olmayacak.

Duru’nun ayrılmak istemesini söylemesinin ardından Can Manay çığırından çıktı. Can Eti’yi ofisten ve hayatından kovdu. Ve bir daha onu görmek istemediğini, kendisi için Eti diye birinin yok olduğunu söyledi. Bunun üzerine korktuğu şeyin başına gelmesine izin vermek istemeyen Eti için üzüntü asıl şimdi başlamıştı. Öz oğlu gibi sevdiği Can artık her şeyi bitirmişti.

Eti Bilge’nin Can Manay’ın geçmişiyle ilgili dosyayı Duru’ya vermesini istedi. Artık onun için yolun sonuydu. Fakat Bilge bunu yapamadı, aslında Can’a aşık olması belkide bu kozu farklı şekilde değerlendirebileceğini düşündü. Duru’ya değilde dosyayı Can Manay’a verdi. Eti’nin ölüm fermanını yazdığından haberi bile yoktu.

Eti’nin evine giden Can artık Eti’yi durduramayacağının farkındaydı. Kendisini tuvalete kitleyen Eti korkusundan Can Manay’a Duru’nun onu aldattığını söyledi. Can kontrölü kaybetmiş Eti’nin üstüne geliyordu. Eti ise yolun sonundaydı. Son sözleri “Ben yoksam sende yoksun” oldu. Ve kendini öldürdü. 

Özge’nin yetimhane kayıtlarını bulmasıyla Can’ın gerçek kimliği ortaya çıktı, karanlık sırları aralandı. Çiçek, Billur, Umut her şeyi birbirine bağlayan Özge Duru’ya gitti ve Can’ın tehlikeli olduğunu, kaçması gerektiğini bir kez daha söyledi. Her şeyi anlattı. Duru için ise kaçmaktan başka seçenek kalmadı. Eve giderek pasaportunu ve ufak bir çantasını toparlayan Duru o kadar da şanslı olamadı maalesef.

Evin kapısının önünde tam çıkacakken Can’la karşılaşan Duru, Can’ın suratını görünce şaşkına döndü. Can’ın her şeyi bildiğinden habersiz..

Bölümün sonunda çalan müziği herkes gibi bende merak etmiştim, bulamayanlar için;

Siyah Bayrak albümündeki 2. parça olan Fare İlacı

 

100deyuz