%100

Oradan buradan şuradan yazılar…

Faraday Future’un elektrikli otomobili tanıtımda arızalandı Faraday Future’un elektrikli otomobili tanıtımda arızalandı
5
Faraday Future’un geçen yıl CES 2016’da konsept modeli tanıtılan elektrikli otomobilinin dün akşam CES 2017 kapsamında üretim modeli tanıtıldı. Faraday Future  elektrikli aracını görücüye... Faraday Future’un elektrikli otomobili tanıtımda arızalandı

Faraday Future’un geçen yıl CES 2016’da konsept modeli tanıtılan elektrikli otomobilinin dün akşam CES 2017 kapsamında üretim modeli tanıtıldı.

Faraday Future  elektrikli aracını görücüye çıkardı. 1050 beygirlik araç 100 kilometreye 2,39 saniyede çıkarak Tesla’nın rekorunu da elinden aldı ve yeni bir rekora imza attı.

Firma, adı FF91 elektrikli arabayı tanıtmak için CES 2017 kapsamında bir etkinlik düzenledi. Otomobilin park etme yeteneğini de içeren bazı özellikleri tanıtıldı.

Şirketin arge ve mühendislikten sorumlu başkan yardımcısı olan Nick Sampson, bir süre sonra Faraday Future’un ana yatırımcısı ve LeEco başkanı Jia Yueting’le sahneye çıktı. Sampson, Jia’dan “otomatik vale parkı” özelliğini göstermek için arabada bir düğmeye basmasını istedi.

Şok Şok Şok… Ama hiç bir şey olmadı! 🙁

Jia’yı şirketle ilgili bazı konuşmalar yapmaya davet etmeden önce Sampson, “Tamam, görünüşe göre bu gece biraz tembel” dedi.

Jia’nın sözlerinden sonra sahne ışıkları soluk görüldü ve Sampson arabayı yürütmek için bir kez daha deneme yaptı. Bir başka uzun duraklama daha oldu.

“Yeni bir bebek olarak, o çok, çok çekingen” diye salladı Sampson.

Birkaç dakika sonra ise araç, sahnede yavaşça geçiş yaptı.

Tanıtımdan sonra The Verge’e konuşan Sampson, görünen aksaklığı “Bu karmaşık bir durum… Teknik zorlukların olduğunu biliyorduk. Bu binanın çatısına kadar bakarsanız, arabanın kendi kendine çalışabilmesi için gereken bazı sinyalleri engelleyen bir sürü yapı var.” dedi.

Sunumun başında, görünüşe göre bir otoparkta gezinen bir aracın videosu gösterildi. Videoda, araba sonunda bir yer buluyor ve görünüşte herhangi bir sürücü desteği olmadan kendi kendine park ediyor.

2018 yılında piyasaya sürülmesi hedeflenen aracı almak isteyenler 5 bin dolar depozitoyla ön sipariş verebilecek.

100deyuz