%100

Oradan buradan şuradan yazılar…

Ekim ve Kasım ayının öne çıkan kitapları Ekim ve Kasım ayının öne çıkan kitapları
4.5
Bu aralar ne okusam diye düşünüyorsanız, işte raflarda yeni yerini almış son ve öne çıkan kitaplar… Run Gülüzar Run – Ayşegül Kocabıçak “Ben Gülüzar.... Ekim ve Kasım ayının öne çıkan kitapları

Bu aralar ne okusam diye düşünüyorsanız, işte raflarda yeni yerini almış son ve öne çıkan kitaplar…

Run Gülüzar Run – Ayşegül Kocabıçak

“Ben Gülüzar. Gülizar, gül yanaklı demektir ama Gülüzar olunca bir anlamı olmuyor. Bu ülkede kadın olarak var olmaya çalışmak gibi belki de!”

Momo – Michael Ende

Toplumumuz ve günümüz insanının zaman algısı ve zamanı okuması üzerine bir masal olan Momo’yla Michael Ende, Alman Gençlik Edebiyatı Ödülü’ne layık görülmüştür. Pek çok kez sinemaya uyarlanan Momo, kırktan fazla dile çevrilmiş, tüm dünyada 7 milyonun üzerinde satılmıştır.

Karanlıktan Önce – Ferdi Merter 

Ferdi Merter, Karanlıktan Önce romanıyla Atlantis ve Mu’nun gizemli geçmişini kaleme alıyor, bilinmezlerle dolu bir tarihin kapısını aralıyor.

Ferrari’yi Çalan Fil – Şafak Altun

İnsan hem çok karmaşık, hem çok öngörülebilir bir varlık. Bu bakımdan, bildiğiniz gibi değil. Acaba insan, hem grup davranışı olarak hem de toplumsal ve bireysel olarak hangi etkiler altında? Bu kitapta, farkında bile olmadığınız etkilerin hayatınızı nasıl değiştirdiğini okuyacaksınız…

Başlangıç – Dan Brown

İnsanoğlunun var olduğu günden beri cevabını bulmaya çalıştığı bu temel soruya cevap bulma iddiasındaki bir fütüristin tam da keşfini açıklayacağı gece her şey trajik bir biçimde karanlığa gömülür. Eski öğrencisinin sunumuna davetli olan Simgebilim Profesörü Robert Langdon söz konusu keşfi öğrencisinin anısına dünyaya duyurmaya karar verir. Ancak, kendisini bekleyen şifrelerden, acı sürprizlerden ve ölümcül fanatiklerden habersizdir…

Hiçlikte İhtimal Var – Pelin Kıvrak

2017 Yaşar Nabi Nayır Öykü Ödülü’ne değer görülen Pelin Kıvrak, “Dünyada kaleme gelmeyecek hikâye yoktur, cesaretsiz yazar vardır sadece,” diyor ve ilk kitabı Hiçlikte İhtimal Var ile “tarihin kazanına atılıp genellemelerle birlikte kaynamaya mahkûm olan hikâyeleri kurtarmak için” çetin bir yolculuğa çıkıyor. 

Hayriye Hanım’ı Kim Çaldı – Figen Şakacı 

Figen Şakacı, Bitirgen’le başlayan Pala Hayriye ile süren üçlemesini Hayriye Hanım’ı Kim Çaldı? ile tamamlıyor. Bir ömrü anlatıyor, bir kadının varlığını, yokluğunu, izlerini, cümlelerini, gürültüsünü…

Coco ve Igor – Chris Greenhalgh

Coco Chanel ve büyük aşkı Igor’un hikâyesi… Müzik, parfüm ve tutkunun hikâyesi Coco ve Igor büyüleyici bir yasak aşk romanı.

Fırın Saldırısı – Haruki Murakami

Haruki Murakami‘den açlık ve suçun doğası üzerine tuhaf, gizemli ve yer yer komik bir suç öyküsü…  Merakla ve zevkle okuyacağınız bu romanı kesinlikle tavsiye ediyorum.

Yok Bi’şey Acımadı ki… – Filiz Ali

Sabahattin Ali’nin kızı, Cumhuriyet Türkiyesi’nin müzik ve kültür atılımının önemli öğrencilerinden Filiz Ali’nin yaşamöyküsü, 1940’lardan günümüze Türkiye’nin öyküsü aslında. Ali’nin müzikle ve çalışmayla geçen dolu dolu hayat öyküsünü keyifle okuyacaksınız.

 

100deyuz