%100

Oradan buradan şuradan yazılar…

Çıtkırıldım iPhone X Çıtkırıldım iPhone X
4
Apple’ın yeni ürünü iPhone X milyonlarca kişi tarafından büyük bir ilgi gördüğü söylenebilir. Ancak iPhone X özellikle düşüş testlerinde sınıfta kalmış durumda.   Cnet, iPhone... Çıtkırıldım iPhone X

Apple’ın yeni ürünü iPhone X milyonlarca kişi tarafından büyük bir ilgi gördüğü söylenebilir. Ancak iPhone X özellikle düşüş testlerinde sınıfta kalmış durumda.  

Cnet, iPhone X ‘in ne kadar dayanıklı olduğunu merak etti ve onu düşme testine soktu. Yaklaşık 1 metreden, yani cep hizasından yere düştüğü ilk denemede cihazın arka camı kırıldı. İkinci düşüşte ise, bu kez ön camı kırıldı ve bir nevi eski bir araba fiyatındaki telefon tuzla buz oldu.

Akıllı telefonlar için sigorta hizmeti sunan SquareTrade firmasını hepimiz az çok biliriz. SquareTrade de iPhone X için bir sağlamlık testi yaptı. iPhone X‘u iPhone 8 ve Galaxy Note 8 ile karşılaştırıldığı zaman testin sonucunda, iPhone X‘un “bu zamana kadar üretilmiş en kırılgan iPhone olduğunda karar kılındı.

iPhone X‘un kırılganlık skoru 90 olarak açıklandı. iPhone 8 67, iPhone 8 Plus 74, ve Galaxy Note 8 ise 80 kırılganlık skoru aldılar. Hatırlarsanız en iyi kırılabilirlik skoru alansa 45 puanla iPhone 6S olmuştu.

100deyuz